Kom Buurten bij de Boer tijdens het pinksterweekend
20 mei 2026
Kom Buurten bij de Boer tijdens het pinksterweekend

In het weekend van Pinksteren – op 23, 24 en 25 mei – zetten we natuurinclusieve boeren in het zonnetje met Buurten bij de Boer. Door heel Nederland stellen boeren hun erf dan (extra) open voor mensen uit de buurt. Bezoekers kunnen zo met eigen ogen zien hoe er met passie wordt gewerkt aan ons eten én wordt gezorgd voor bodem, natuur en landschap.
Boeren weten als geen ander hoeveel aandacht, vakmanschap en toewijding er in goed voedsel zit. Maar eerlijk is eerlijk: voor veel mensen is dat werk minder zichtbaar geworden. Tegelijk groeit de behoefte om te begrijpen waar eten vandaan komt. Alleen… de weg naar het erf wordt nog te weinig gevonden. Zonde, want juist daar ligt de kans om verbinding te maken, begrip te vergroten en waardering terug te brengen. Om die reden organiseren wij Buurten bij de Boer van 23 tot en met 25 mei.
Ga langs, ontmoet en proef
Ben je benieuwd hoe jouw eten wordt geproduceerd? Je kunt op verschillende plekken een kijkje nemen op het erf, de boer(in) ontmoeten, lokale producten proeven en ontdekken hoe landbouw en natuur samenkomen. Kijk op de website van Boer&Buur met Natuur bij welke boeren je kunt buurten in jouw omgeving.
Buurten bij de Boer is onderdeel van ons project Boer&Buur met Natuur dat erop gericht is om natuurinclusieve landbouw te versterken en ontmoetingen tussen boeren en buren te organiseren.