Groencafé Rechten van de Natuur

Groencafé Rechten van de Natuur

2 april 2026
19:00 - 21:00

Mensen hebben mensenrechten, maar zouden rivieren, bergen en bossen niet ook rechten moeten hebben? Het idee van rechten toekennen aan de natuur is gebaseerd op inzichten die we in het Westen een beetje vergeten waren. Het probleem is dat de natuur in het Recht vrijwel altijd iemands eigendom is. Ze is daardoor altijd afhankelijk, niet autonoom, en haar belang wordt hoogstens indirect meegenomen.
Mina Morkoc, (nu) gemeenteraadslid in Rotterdam, geeft de lezing. Zij is actief in de beweging voor Rechten van de natuur. Zij vertelt hoe de beweging ontstond, hoe het concept eruit ziet, hoe deze rechten zouden kunnen worden vormgegeven.
Voorafgaand aan de lezing is de tentoonstelling Fungi (https://nieuweinstituut.nl/projects/fungi-anarchistische-ontwerpers) te bezoeken. Na de lezing (rond 20.30 uur) is er gelegenheid na te praten, onder het genot van een hapje en drankje.

Terug naar agenda

Groencafé Rechten van de Natuur

Museumpark 25, Rotterdam, Netherlands